Saç Botoksu (Botox) Nedir?

Saç botoksu nedir? Son zamanlarda sosyal medyada, basında sıkça duyduğumuz yeni ve süper bir yöntemmiş gibi anlatılan saç botoksu hakkında Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr.İlhan Serdaroğlu'na görüşerini sorduk:

"Son zamanlarda bana başvuran hastalarımın önemli bir kısmı da saç botoksu konusunda “hocam siz de yapıyor musunuz “ diyorlar. Bunu yanıtlamadan önce ilk önce bunun ne olduğuna bir bakalım...

Biz de hastalarımıza botilinum nörotoksin uyguluyoruz ama ben şahsen hiçbir hastamda saçlarda bir değişim, saç çıkışı, saç gürleşmesi, dökülmede azalma vs gibi bir iyileşme belirtisi göremedim. Bunu rapor eden bilimsel bir veri de elimizde yok.

İddiaya göre migren ağrısı için annesine botoks (yani botilinum nörotoksin) uygulaması yapan bir kişi annesinin saçlarında gürleşme görmüş ve yan etki olarak botilinum nörotoksinin saçları kuvvetlendirdiğini keşfetmiş. Bu tamamen bir safsata ve halkı aldatmacadır. Bu uygulamalar yüz kırışıklıklarının azalması için yüz kaslarını belirli bir süre zayıflatır o kadar.

Sağlıcakla kalın.

Kategoriler:Sosyal Medyada Paylaş

Arkadaşlarınızı Blog Yazılarımızdan Haberdar Edin!